Az oktatórendszer csomag, mely különböző kiegészítőkkel és működtetésükhöz tartozó részletes felhasználói útmutatóval nyújtja át önnek a robotika tudásbázisának legjavát.
Mit jelent a tudásbázis legjava?
Tricolor lámpa
Elsősorban az oktatórendszer segítségével a robotkar és a munkafolyamatok legfontosabb elemét hasznosíthatjuk. Minden ipari alkalmazás elengedhetetlen része az állapot-visszajelzés, mely segítségével nyomon tudjuk követni robotkarunk munkájának aktuális állapotát, a feldolgozandó anyagok fizikai pozícióját vagy mennyiségét, illetve a külsős beavatkozás hatására történő rendszer-reakciókat. A három különböző színnel rendelkező lámpa számos módon alkalmazható, ha a működtetés során nélkülözhetetlen kommunikációs megoldásokra kerül a sor. A felhasználói útmutató első fejezete a trikolor lámpa működtetését adja át, melyben Python programozási nyelven, és a blokk-alapú programozásban is megismerhetjük a kiegészítő által kínált lehetőségeket.
Futószalag egység

A logisztikai alkalmazások és ipari automatizálási kihívások céleszközeként, a futószalag egység beépített tárolóval, nyersanyag-adagoló kiegészítéssel, és szabályozható sebességgel segíti munkánkat. Alkalmazása kiterjed a palettázás, válogatás, vagy egyszerű betáplálás-szabályozás folyamataira is, melyek az ipari automatizálás alkalmazásában szükséges, mégis bonyolult logisztikai megoldásoknak számítanak. A felhasználói útmutató három fejezete is kitér a palettázás, statikus és dinamikus szortírozás, illetve az irányított összeszerelés automatizálási folyamataira, melybe a könnyen integrálható futószalag egy még fejlettebb megoldást kínál.
Vizuális egység

A minőségellenőrzésben, intelligens gyártástechnikában, és az Ipar4.0 számos alkalmazásában fontossá váltak azok a képfeldolgozó egységek, melyek által berendezéseink önállóan működő egységként képesek döntések meghozatalára. A vizuális egység segítségével egy egyszerű kalibrálást követően a robotkar képes elvégezni a statikus és dinamikus válogatás feladatát. Legnagyobb előnye azonban az irányított összeszerelési folyamatokban van, mely gyártási folyamat automatizálási technológiáit, egy telefon chiprendszerének összeállításával ismerhetjük meg. A folyamat kitér a blokk alapú programozásra, illetve a Python nyelvvel is megalkotható kulcsprogram részletes leírására is.
Szerszámkészlet

Az összeszerelési és karbantartási munkákhoz fontos kiegészítők azok a célszerszámok, melyekkel a csavarok és egyéb alkatrészek megsértése nélkül tudjuk az adott feladatnak megfelelő kombinációt összeállítani. A készlet ez által tartalmaz csavarhúzót, imbusz kulcsot, kalibrációs tűt, vákuumos üzemmel működő végszerszámot, csavarokat, és csatlakozókat.
Vákuumforrás egység

A vákuumos üzemű megfogók működtetéséhez elengedhetetlen a vákuumforrás egysége, mely biztosítja a végszerszám működését.
Gyorscsere tálcák

Ezek az alumínium bázisok a különböző alkalmazások platformjaiként szolgálnak, így az automatizálási folyamatok laboratóriumi környezetben valósulhatnak meg.
PLC egység

Ebben a csomagban külön kiegészítőként megtalálható egy Siemens S7-1200 PLC (Programozható Logikai Vezérlő), mely működésével a felhasználói útmutató külön fejezete foglalkozik. Segítségével a robotkar működtetését, vagy akár a kalibrációs folyamatot egyetlen gombnyomással elindíthatjuk és megállíthatjuk. Ezekhez nincs szükségünk számítógépre, mivel beépített HMI érintő képernyője segítségével közvetlen tudjuk vezérelni a folyamatokat a modul segítségével.
Magician PRO MG400 asztali robotkar

A DOBOT MG400 egy könnyű, helytakarékos asztali robotkar, amely változatos gyártási igények kielégítésére alkalmas. Rugalmasan telepíthető és könnyen használható, tökéletesen alkalmas kis helyigényű alkalmazásokhoz. Az MG400 jól illeszkedik a szűk munkaterületeken lévő automatizált munkapados forgatókönyvekhez, amelyek gyors telepítést és átállást igényelnek